logo


. reply

News News

BESK padomi16.03.2011

 

BESK atgādina batuta drošas

lietošanas pamatnoteikumus.

No sākuma Jums ir jāpierod pie lēkāšanas. Jāapgūst pamat lēcieni tik ilgi, kamēr jūs katru lēcienu varat izpildīt kontrolēti un bez piepūles.

Lai apstādinātu lēkāšanu tieši pirms piezemēšanās Jums ir jāsaliec ceļi. Šī metode jāpielieto, kamēr Jūs mācaties pamat lēcienus. Šī bremzēšanas prasme jāizmanto vienmēr, kad zaudējat līdzsvaru vai lēcienu kontroli.

Vienmēr kārtīgi iemācieties pamat lēcienus un tikai tad pievērsieties sarežģītākiem lēcieniem. Kontrolēts lēciens ir tad, ja Jūs piezemējaties tieši tajā pašā punktā no kura palecāties. Ja mācaties jaunu lēcienu, pirms neesat apguvis iepriekšējo traumu gūšanas iespēja palielinās.

Nelēkājiet pārāk ilgi. Nogurums palielina traumu gūšanas risku. Lēkājiet īsus laika periodus un ļaujiet arī citiem izbaudīt šo prieku. Vienlaicīgi uz batuta nevar atrasties vairāk par vienu personu.

Lēkātājiem jāvalkā T krekli, šorti, kokvilnas krekli, sporta čības, biezas zeķes vai arī jālēkā ar basām kājām. Ja esat iesācējs, labāk valkāt kreklus ar garām rokām un bikses, tas aizsargās pret nobrāzumiem līdz Jūs būsiet apguvis pareizās piezemēšanās vietas un veidus. Nevalkāt apavus ar cietām zolēm, tas paātrina batuta virsmas nolietojumu.

Uzkāpšana un nokāpšana no batuta ir jāveic pareizi. Lai uzkāptu pareizi rokai ir jāatbalstās uz rāmja un tad jāuzkāpj vai jāieveļas uz batuta virsmas. Vienmēr atcerieties, pie nokāpšanas vai uzkāpšanas rokas atbalstīt uz batuta rāmja. Lai pareizi nokāptu pārvietojaties uz batuta malu un atbalstot roku pret rāmi nokāpiet no batuta. Mazākiem bērniem ir jāpalīdz nokāpt un uzkāpt uz batuta.

Nekad nelēkājiet neapdomīgi, jo tas palielina traumu gūšanas iespēju.

 

BESK batuti Baltijas valstīs un Latvijā būs pieejami maija sākumā. BESK batutu un batutu piederumu sortimentu skatīt šeit - batuti


.................................................................................................................................................................................................................................................