logo


. reply

News News

BESK elektriskie strāvas pagarinātājvadi23.05.2011

Piemājas zāliena pļaušanai izmantojamās tehnikas vēsture nav gara – tēvu tēvi šim darbam izmantoja galvenokārt izkapti, dažkārt ņēma palīgā sirpi un citus griezējinstrumentus, līdz cilvēks pamazām izgudroja ierīces, kas šo darbu padarīja vienkāršāku. Ja zāliens ir tava mājas un pagalma rota, bez laba mehāniska palīga neiztikt, un izvēle ir gana plaša. Šoreiz par mazgabarīta pļaušanas tehniku.

Ja piemājas platība ir neliela un brīvi pieejams elektrības pieslēgums, iespējams izmantot elektriskos zāles pļāvējus, kas šobrīd ir samērā lēti un vienkārši kopjami. Šādiem pļāvējiem, tāpat kā ar iekšdedzes dzinēju darbināmajiem, ir gan plastmasas, gan metāla korpuss. Ierīces ar plastmasas korpusu noteikti būs vieglākas un lētākas, taču arī ekspluatācijas laiks tām būs īsāks. Savukārt ar metāla korpusu aprīkotajiem pļāvējiem pieejami gultņoti riteņi, kas atvieglo zāles pļaušanu un krietni pagarina ierīces mūžu.

Izvēloties zāles pļāvēja spēku, jāņem vērā pļaujamā platība. Nopērkamas ierīces ar jaudu no 0,4 līdz pat 2 kilovatiem. Lielāku platību par 800 kvadrātmetriem ar elektrisko zāles pļāvēju nebūtu prātīgi pļaut, jo patērētais laiks būs pārāk liels, bet pati ierīce tādējādi ātri vien savus resursus izsmels. Pļaušanas platums elektriskajiem pļāvējiem ir, sākot no 30 līdz 45 cm. Strādājot ar tiem, jāuzmanās, lai nepārpļautu elektrisko kabeli. Iegādājoties ar strāvu darbināmu pļāvēju, jāpatur prātā, ka šāda tipa ierīces pārdos bez strāvas pagarinātāja. BESK piedāvā vairāku veidu pagarinātājus, kuru garums sniedzas pat līdz 50m.


.................................................................................................................................................................................................................................................