logo


. reply

BESK adventures BESK adventures

Sarma 201214.02.2012

Šoreiz uz Latvijas austrumiem – Gulbeni, kur norisinājās Latvijā tradīcijām bagātākais rallijs „Sarma.” Apvienotajā Latvijas rallija un ralliijsprinta čempionātu posmā uz starta līnijas stājās gan Jānis Berķis/Edgars Čeporjus, gan Edijs Bergmanis/Kārlis Bergmanis.
Berķa ekipāžai konkurence solījās būt nopietnāka kā Utenas sacīkstē – pirmo reizi šosezon starta sarakstā bija redzami Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš, kuri noteikti uzskatāmi par vienu no ātrākajām vienas ass piedziņas automašīnu ekipāžām. Tāpat sacīkstei 2WD klasē bija pieteikušies jau Utenā sastaptie sāncenši – Klemencis, Mezītis, Balodis un Lietuvas čempions Mjačins, kā arī visas trīs Okartes akadēmijas komandas ekipāžas, kuras gan tiek vērtētas citā ieskaites klasē (R2). Brāļiem Bergmaņiem rallijsprinta ieskaites klasē 4WD Open atkal favorītu statuss.
Jau ar pirmo ātrumposmu cīņā azartiski metās Berķis, uzrādot ātrāko rezultātu starp vienas ass piedziņas automašīnām. Neatpalika arī Bergmanis – ātrākais rezultāts starp rallijsprinta braucējiem. Otrajā ātrumposmā Berķim/Čeporjus par sekundes tiesu nācās atzīt gan Ralfa Sirmača/Māra Kulša, gan igauņu pilota Niinemae pārākumu, savukārt Bergmaņiem neveiksmīgs izrādījās kāds akmens līkuma iekšmalā – pārsistās riepas maiņa aizņēma pārāk daudz laika.
Rallijsprinta ieskaitē tikmēr brāļi Bergmaņi pierādīja, ka arī turpmāk ekipāža ierindojama starp rallijsprinta šīs sezonas favorītiem, uzvarot divus no četrim dienas ātrumposmiem, bet otrajos divos ieņemot 2.pozīciju. Atsevišķi apskatot tikai otrās dienas rezultātu, Bergmaņi bija ātrākā rallijsprinta ekipāža.
Brāļu Bergmaņi ziemas sezonu jau ir noslēguši, savukārt Berķis/Čeporjus jau pēc divām nedēļām plāno startēt Igaunijas rallija čempionāta pirmajā posmā. Par gaitām, protams, turpināsim informēt.

Pilnu rakstu lasiet šeit.

FOTO


.................................................................................................................................................................................................................................................