logo


. reply

News News

Kas jāzina pirms santehnikas un siltumtehnikas iekārtu iegādes14.03.2019

Kvalitatīva santehnika ir būtiska jebkurā dzīvojamajā platībā, tāpēc būvniecības procesā tiek laikus domāts par to, kā būs iespējams telpās

Santehnika

Kvalitatīva santehnika ir būtiska jebkurā dzīvojamajā platībā, tāpēc būvniecības procesā tiek laikus domāts par to, kā būs iespējams telpās izmantot visu vajadzīgo sanitāro tehniku. Laika gaitā, mainoties mājā dzīvojošo cilvēku vajadzībām, pārmaiņas rodas arī telpu iekārtu pieejamībā un izmantojumā. Jaunu santehnikas un siltumtehnikas iekārtu iegāde un izbūve ir ierasta prakse jomu speciālistiem, tomēr, cilvēkiem, kuri ikdienā nesaskaras ar dažādu ierīču uzstādīšanu, būtu jābūt piesardzīgiem ar jaunu ierīču pirkšanu. Tā kā jaunā iekārta tai piemītošo pazīmju ziņā var atšķirties no iepriekš izmantotās, būtiski varētu būt iepriekš pārdomāt vairākus ar piegādi un uzstādīšanu saistītus aspektus.

Pārliecinies, ka tavā mājā durvis, gaiteņi un griesti ir pietiekami lieli, lai tajā ietilpst jaunā tehnika. Ja mājoklī ir stūra kāpnes un iekārta jānogādā augšā pa trepēm, pārliecinies, ka telpā ir pietiekami daudz vietas, lai iekārtu varētu veiksmīgi nogādāt tai paredzētajā vietā. Ja iekārtas darbībai ir nepieciešama gāze, nodrošini un koordinē tās piekļuvi iepriekš. Ne vienmēr piekļuve gāzes vadam jebkurā vietā telpā ir vienkārša. Dažos gadījumos, lai kvalitatīvi pieslēgtu tehniku, nepieciešams nolīgt licencētu santehniķi.

 

VAJADZĪBAS GADĪJUMĀ PĀRBAUDI PIEEJAMĀS KONTAKTLIGZDAS

 

Pirms iekārtas iegādes vērtīgi ir iepazīties ar tās lietošanu un piemītošajām īpašībām. Nereti, lai ierīce spētu kvalitatīvi veikt sev paredzēto darbu, nepieciešami atbilstoši komunālie pakalpojumi. Lai nerastos neparedzētas tehniska rakstura problēmas ar jaunās ierīces uzstādīšanu un darbību, laicīgi pārliecinies, ka telpā, kur paredzēta iekārtas uzstādīšana, ir izbūvēta nepieciešamā gāzes sistēma un pieejamas standarta vai citas ierīces darbībai nepieciešamās kontaktligzdas.

 

IZPLĀNO, KUR LIKSI VECĀS IEKĀRTAS


Apdomā, vai vecās iekārtas tiks paņemtas prom vešanai uz tām paredzēto vietu jaunās tehnikas piegādes brīdī, vai tiks norīkota atsevišķa mašīna, ar kuru tās paņems un aizvedīs citā laikā. Ja pašam nav sava transporta līdzekļa un paziņu vidū pārvadāšanas iespējas arī neizdodas atrast, jāizvēlas uzņēmums, kas atbilstošus pakalpojumus nodrošina. To, kas un kad tiks darīts ar vecajām iekārtām, ieteicams pārdomāt pirms jaunas iekārtas piegādes un uzstādīšanas.

 

AIZSARGĀ GRĪDAS


Ja iekārtu nav paredzēts ienest telpā, kā arī netiek plānota tās iestumšana paredzētajā vietā ar speciālu ritentiņu palīdzību, lai izvairītos no neplānotiem remontdarbiem, ieteicams parūpēties par neaizsargātām grīdām.

 

NOSKAIDRO, VAI PIEGĀDES PAKALPOJUMS IETVER IEPAKOJUMA NOŅEMŠANU


Ja iepakojuma noņemšana nav ietverta piegādes izmaksās, vērts padomāt par to, kā iekārtas aizsargmateriāls tiks izmests vai pārstrādāts. Reizēm, plānojot jaunās iekārtas uzstādīšanu, transportēšanu un risinot pārējos ar iegādi saistītos jautājumus, grūti iedomāties par to, cik daudz kartona un citu pārstrādājamu atkritumu rodas iekārtas iegādes rezultātā.

 

APSKATI, VAI JAUNAJAI IERĪCE NAV IEKŠĒJU VAI ĀRĒJU BOJĀJUMU


Pirms parakstīšanās par to, ka iekārta ir piegādāta kvalitatīvā stāvoklī, vērtīgi to rūpīgi aplūkot un laicīgi konstatēt varbūtējos bojājumus, kas var būt radušies piegādes procesā. Šādā veidā tu izvairīsies no neveiklām situācijām, piemēram, iegādātās preces defektu novēlotas atklāšanas, kas var radīt sarežģījumus vēlākā ierīces lietošanā vai savu kā patērētāja tiesību aizstāvēšanā. Ja saproti, ka piegādāšanas brīdī iekārta ir bojāta, ieteicams sazināties ar izplatītāju kamēr tās piegādātāji ir klāt un uzņemt fotogrāfijas, kas apliecinātu bojājumu.

 

IZTESTĒ JAUNO IERĪCI


Pārliecinies, ka esi saņēmis tieši to ierīci, kuru pasūtīji. Reizēm iegādātās ierīces neveic visas tās paredzētās funkcijas. Lai izvairītos no negaidītām vēlākām situācijām, kad jaunā iekārta pēkšņi nespēj veikt sev uzticētos uzdevumus vai nenodrošina vēlamo to izpildes kvalitāti, pārliecinies, vai, piemēram, veļas žāvētājs griežas, bet mazgājamā mašīna piepilda ūdeni. Līdzīgi drošības labad der aplūkot ledusskapja ledus un ūdens padeves ierīces, pārbaudot, vai ražošanas vai piegādes procesā nav izveidojusies sūce vai kāds cits būtisks defekts. Bieži piegādātāji paši veic iekārtu uzstādīšanu un darbības pārbaudi, tomēr izplatīti ir arī gadījumi, kad ierīce tiek nogādāta līdz pircēja durvīm un atstāta. Situācijā, kad iekārta tomēr nav piegādāta tev vēlamajā kvalitātē, jo ātrāk tu atklāj radušos problēmu, jo ātrāk vari to risināt.

 

NEPIECIEŠAMĪBAS GADĪJUMĀ SAZINIES AR SPECIĀLISTU


Ja iekārta darbība ir sarežģītāka un pats ne visai labi pārzini tās īpašības un funkcijas, noderīga varētu izrādīties konsultācija ar jomas speciālistu par dažādām ar ierīcēm saistītām lietām. Neesi pārsteigts, ja iekārtas uzstādītājs tev saka, ka jaunā ierīce nevar tikt pieslēgta, kamēr tu neesi veicis zināmus santehnikas darbus. Tev var likties, ka par ierīces uzstādīšanu atbildīgie cilvēki šādā veidā cenšas nopelnīt vairāk naudas, tomēr, zini, ka detaļas ar laiku nolietojas. Ja tev rodas šaubas par iekārtas uzstādīšanu vai darbību, vari zvanīt santehniķim, kura sniegtos pakalpojumus parasti izmanto.


.................................................................................................................................................................................................................................................