logo


. reply

News News

Dārza instrumentu uzglabāšanas03.07.2019

Dārza instrumentu uzglabāšana

Dārza instrumenti, kas ir pareizi uzglabāti un labi apkopti, var kalpot ilgi. Tādēļ dārza instrumenti ir jākopj un jāsaudzē visu gadu ne tikai tad, kad sezona jau noslēgusies. Salaiduma vietas, asmeņi un citas būtiskas daļas ir jāeļļo, instrumenti ir jāuztur tīri un sausi, kā arī atsevišķus instrumentus nepieciešams uzasināt. Svarīgi atcerēties, ka instrumenti ir jānotīra, jānožāvē un jānoliek tiem paredzētajā vietā pēc katras lietošanas reizes.

                                                         

Dārza instrumentu kopšana

Koka zaru griešanas šķēres jāuzasina, kad to griešanas vieta kļūst grubuļaina vai miza sāk sprūst asmenī. Koka zaru griešanas šķēres var asināt ar dimanta putekļu asināšanas vīli, savukārt cirvi jāasina ar speciālu cirvju un nažu asinātāju.

Viens no lielākajiem ienaidniekiem dārza instrumentiem ir mitrums. Tas var sabojāt instrumenta metāla un koka daļas, instruments var sākt rūsēt vai nepildīt savas funkcijas. Tādēļ ir jāizvēlas dažādi palīglīdzekļi, lai aizkavētu instrumentu bojāšanos. Viens no tādiem līdzekļiem ir linsēklu eļļa, ko var klāt uz koksnes, nodrošinot aizsargpārklājumu instrumentam. Atsevišķiem dārza rīku ražotājiem piedāvājumā ir to instrumentu speciāli kopšanas līdzekļi, piemēram, smērvielas, kas palīdz rīkus uzturēt darba kārtībā.

Lāpstas, kapļi un dakšas jānotīra pēc katras lietošanas reizes. Ja šiem dārza instrumentiem ir koka kāts, tad ieteicams tos iesmērēt ar linsēklu eļļu. Metāliskā daļa kalpos ilgāk, ja tos apstrādāsiet ar pretrūsas līdzekļiem un regulāri uzasināsiet.

Zāģiem regulāri ir jāveic apkope uzasinot metālisko daļu, apstrādājot to ar pretrūsas līdzekļiem. Ir ražotāji, kuru zāģiem ir iespējams nomainīt asmeņus, ja tie ir nolietojušies.

Dārza instrumentu ražotāja izvēle

Viens no priekšnosacījumiem, lai dārza instrumenti kalpotu ilgi, ir izvēlēties kvalitatīvus darbarīkus. Ja tie tiek pareizi kopti un uzglabāti, tad tie kalpos ne vienu gadu vien. Turklāt, ja instruments ir nolietojies, daudzas firmas piedāvā arī nolietotās daļas apmainīt pret jaunām, piemēram, asmeņus un skrūves. Kvalitatīvi dārza instrumenti ne tikai pilnvērtīgi pildīs savas funkcijas, bet ilgtermiņā arī atmaksāsies.

Dārza instrumenti plašā izvēlē atrodami veikalu tīkla “Mājai un Dārzam” veikalos. Šeit Jūs atradīsiet gan dārza šķēres, gan cirvjus un lāpstas.

Kā un kur uzglabāt dārza instrumentus?

Vislabāk dārza instrumentus ir glabāt āra nojumē, dārza būdiņā vai garāžā, kur ir sauss. Dārza instrumentus novietojiet tā, lai neviens aiz tiem nevarētu aizķerties, un tie netraucētu ikdienā.

Izmanto telpu – ja šķūnītis vai garāža ir pietiekami plaša, sakārto darbarīkus atbilstoši tam, cik bieži tos izmanto. Lāpstas, grābekļus un citus darbarīkus var sakarināt gar sienu, lai tie vienmēr būtu pa rokai un pārskatāmi visā telpā. Retāk izmantotās lietas var salikt augstākos plauktos, lai tie nemētātos pa grīdu, nepazustu vai netīšam tiem neuzkāptu virsū.


.................................................................................................................................................................................................................................................