logo


. reply

News News

Tik dažādās flīzes sienām un grīdām vannasistabai17.01.2020

Tik dažādās flīzes sienām un grīdām vannasistabai

Flīzes ir viens no populārākajiem un praktiskākajiem vannasistabas apdares materiāliem. Mūsdienās veikalu plauktos var atrast milzīgu klāstu flīzes dažādās krāsās un formās. Ko ņemt vērā, izvēloties flīzes vannasistabai?

                              

Flīžu plašais piedāvājums

Flīžu izvēli nevajadzētu atstāt uz pēdējo brīdi, jo vannasistabas mēbeles jāpielāgo izvēlētajām flīzēm. Lai vannasistabā panāktu vienotu stilu un krāsu salikumu, vērts izpētīt plašo piedāvājuma klāstu vēl pirms vannasistabas pārveides.

Visas flīzes var iedalīt 2 lielās kategorijās: grīdas flīzes un sienas flīzes. Katras kategorijas flīzēm piemīt savas īpatnības. Sienas flīzes ir gludākas un slidenākas, savukārt grīdas flīzēm nevajadzētu izvēlēties pulētus materiālus, jo tās var kļūt pārāk slidenas saskarē ar ūdeni. Pretslīdes faktors ir būtisks, kad flīzes tiek izmantotas dažādās sabiedriskās iestādēs un vietās, kur apgrozās liels skaits cilvēku.

Flīžu izvēle, lai ikdienas uzkopšana nebūtu smags pārbaudījums

Vērts atcerēties arī, ka jo vairāk šuvju, jo lielāks flīžu virsmas pretslīdes efekts. Tāpēc lielākas flīzes ieteicams kombinēt ar mazākām flīzēm. Flīzes ar lielāku pretslīdes koeficientu ir grūtāk tīrīt nekā pilnīgi gludas flīzes. Vēl sarežģītāk būs tīrīt gaišas flīzes ar augstu pretslīdes koeficientu, jo uz tām būs redzami visi uzkrātie putekļi un netīrumi. Šajā gadījumā cilvēkiem vajadzētu izsvērt flīzes estētisko pievilcību un pretslīdes koeficientu attiecību, lai nesarežģītu sev ikdienas uzkopšanas darbus. Ikdienā, kad pietiek notīrīt flīzes ar mitru lupatu, un vannasistaba jau izskatās sakopta, būtiski atvieglo rūpes par mājokli.

Flīžu uzkopšanas darbi

Vannasistabas uzkopšanai lieto dažādus kosmētiskos uzkopšanas līdzekļus, kā arī nereti nākas iegādāties stiprākas iedarbības līdzekļus, kas palīdz tikt galā ar grūti iztīrāmiem traipiem. Tāpēc gan grīdai, gan sienām ieteicams izvēlēties flīzes ar pārklājumu, kas spēj nodrošināt paaugstinātu noturību pret ķīmisko vielu iedarbību.

                            

Plašās izvēles iespējas dažāda veida flīzēm

Mūsdienās cilvēkiem ir iespēja ļauties savai fantāzijai un vannasistabu izveidot par telpu, kur drosmīgas idejas tiek realizētas dzīvē. Flīžu ražotāji piedāvā dažādus flīžu dizainus, stilus un krāsu kombinācijas, ka cilvēkiem atliek tikai izvēlēties kādas flīzes piestāv vannasistabai vai kādā stilā tā būs iekārtota. Būtiski var atšķirties dizains ģimenes vannasistabai un vannasistabai, ko lieto liels cilvēku skaits, piemēram, dažādās ārstniecības iestādēs, bērnudārzos un citur. Mājoklim bieži vien izvēlas neitrālas, ne pārāk spilgtas krāsas flīzes, piemēram, bēšas, gaiši zilas un zaļas.  “Mājai un Dārzam” veikalos atradīsiet dažāda izmēra, veida un krāsas flīzes gan grīdām, gan sienām.

Flīžu modes tendences

Pēdējos gados populāras ir lielas formas flīzes, īpaši populāri ir izvēlēties flīzes, kurām viena mala ir vismaz vienu metru gara, piemēram, 120cmx60cm. Ar šāda izmēra flīzēm telpa izskatīsies pievilcīgāk, jo būs noklāti lielāki laukumi un būs mazāk šuves. Telpa liksies plašāka nekā iepriekš.

Vēl popularitāti ir ieguvušas grafīta nokrāsas flīzes, jo tām ir liela toņu bagātība. Zemes toņi, kas mijās ar pelēcīgo un violeto, padarīs mājokli modernāku. Pateicoties tam, ka krāsas nav spilgtas, mājoklī tik ienests miers un harmonija, tajā pašā laikā sienas nebūs kļuvušas garlaicīgas. Saliekot vairākus toņus kopā un uz sienas pamīšus tos izkārtojot blakus vienu otram, vizuāli nebūs izveidojies haoss vai toņu pārbagātība.

Sešstūra flīzes. Ir dažāda veida un izmēra sešstūra formas flīzes, kas veido mozaīkai līdzīgu efektu. Kombinējot sešstūra flīzes var panākt stilīgu efektu un radīt interesantu interjeru vannasistabā.

Eglītes raksta flīzes. Ar šāda veida flīzēm var izveidot ļoti interesantu rakstu, kur flīzes ir garas bet šauras. Šādu rakstu var izveidot virs izlietnes vai citās nelielās platībās, kur tiek akcentēts kāds noteikts vannasistabas apgabals.
.................................................................................................................................................................................................................................................