logo


. reply

News News

Tapetes dažādām telpām Jūsu mājoklī17.01.2020

Tapetes dažādām telpām Jūsu mājoklī

Mūsdienās tapetes var iegādāties visdažādākajās variācijās un izmēros. Galvenais uzdevums ir saprast, kādas tapetes būs vispiemērotākās tieši Jūsu mājoklim.

                             

Kā izvēlēties tapetes?

Tapetēm piemīt nenoliedzama priekšrocība – tās ir daudzveidīgas. Sākot no dažādu toņu bagātības līdz pat visneparastākajiem rakstiem un ornamentiem. Tāpēc nenoliedzami izvēlēties tapetes nereti nemaz nav tik vienkārši, tam jāvelta laiks un izpēte, lai pielāgotu gan kopējo mājas interjeru ar telpu, kurā plānojat līmēt tapetes, gan izvēlētos savai gaumei un vēlmēm visatbilstošākās.Mūsdienās tapetes var iegādāties gan dažādos būvniecības veikalos, gan interneta veikalos, turklāt tapetes var iedalīt ne tikai pēc materiāla un izmēra veida, bet arī dažādiem stiliem. Tapetes ir apdares materiāls, kuru bieži vien izvēlas, kad nepieciešams noslēpt kādas sienu nepilnības vai redzamus defektus. Ja būvniecības veikalā nevari atrast sev vēlamās un piemērotākās tapetes, konsultantiem varat jautāt pēc kataloga, kur tapetes atradīsiet plašākā klāstā. Pirms izvēlaties piemērotākās tapetes, novērtējiet telpu, kurā vēlaties tās līmēt, kāda ir telpas forma un griestu augstums, kādu efektu vēlaties panākt ar tām.

Papīra tapetes

Papīra tapetes ir gludas, strukturētas tapetes, kas veidots no viena vai vairākiem slāņiem. Vieglāk līmēt un praktiskākas būs trīsslāņu, jo, neatkarīgi no virsmas reljefa, to pamatne vienmēr ir gluda. Mūsdienās iespējams iegādāties arī ekskluzīvas, bet arī daudz dārgākas tapetes, kas izgatavotas no speciāla papīra , izmantojot roku darbu. 

 Papīra tapešu priekšrocības: tās ir ekoloģiskas, tām ir pieejamas plašs krāsu toņu klāsts un dažādu elementu un dizainu risinājumi – ziedu raksti, ornamenti, svītras.

Papīra tapešu trūkumi: papīra tapetes nevar mazgāt, līdz ar to arī ir neizturīgas pret mitrumu un mehāniskiem bojājumiem. Jo plānākas ir papīra tapetes, jo grūtāk tās būs uzlīmēt.

Vinila tapetes

Vinila tapetes ir izgatavotas no papīra vai flizelīna. Flizelīns ražošanas procesā tiek pārklāts ar plānu PVH kārtu, panākot aizsardzību pret mitrumu, saules stariem un mehāniskiem bojājumiem. Vinila tapetes var iedalīt divās grupās: uzpūstā un blīvā vinila. Uzpūstās vinila tapetes ir biezas, ar izteiktu reljefu. Šīs tapetes ir piemērotas nelīdzenu sienu aplīmēšanai, veiksmīgi noslēpjot defektus. Vinila tapetēm tāpat ir pieejamas dažādas faktūras un krāsu variācijas, virskārtā tām var iestrādāt vizuālus efektus. Blīvās vinila tapetes ir ar gludu, pat spīdīgu virsmu. Populārākās ir sietspiedes vinila tapetes, kas imitē zīda audumu. Visbiežāk sietspiedes vinila tapetes ir tumšos, piesātinātos toņos ar gludu vai reljefa virsmu.

Vinila tapešu priekšrocības: augsta izturība pret UV stariem un mitrumu. Šīs tapetes var lieliski imitēt visdažādākos materiālus (flīzes, āda, tekstils vai apmetums). Vinila tapetes var līmēt gan virtuvē, gan vannasistabā un arī priekšnamā.

Vinila tapešu trūkumi: pēc to uzlīmēšanas var izdalīt sintētisku smaržu, tādēļ nepieciešams laiks līdz tapetes nožūst.

Krāsojamās tapetes

Krāsojamās tapetes ir baltas ar reljefa virskārtu. Krāsojamās tapetes ir piemērotas dažādu sienu defektu un negludumu maskēšanai. Krāsojamās tapetes var būt izgatavotas no papīra, vinila vai stiklšķiedras. Lai papīra krāsojamās tapetes izgatavotu, ražošanas procesā tiek izmantota smaga šķiedru makulatūra, kas tiek piesūcināta ar speciālu sastāvu, kas atgrūž ūdeni. Krāsojamās tapetes ir piemērotas arī griestu aplīmēšanai.

Vinila krāsojamās tapetes ir ērti un viegli līmējamas. Vinila krāsojamās tapetes ir piemērotas krāsošanai gan pirms, gan pēc to uzlīmēšanas. Krāsojot tapetes dažādos virzienos vai slaukot ar mitru lupatu tapešu virsmu, var panākt diezgan interesantu un neprastu efektu.

Savukārt, stikšķiedras krāsojamās tapetes ir ļoti izturīgas un blīvas. Tās lieliski nomaskē dažādus defektus, tās var klāt uz jebkuras virsmas. Krāsojamām tapetēm var izmantot sienas krāsu, vislabāk izvēlēties spīdīgu krāsu.

                                       

Fototapetes

Fototapetes ir labs veids, kā telpu atdzīvināt, izmantojot neparastu dabas skatus vai ornamentus, pat bildes, kas Jums ir sirdij vistuvākās. Fototapetēm ir neierobežoti resursi, bildes ar dabas ainavām, pilsētas skatiem, dzīvniekiem, animācijas filmu tēliem un vēl daudz citiem resursiem. Tāpat fototapetēm var izmantot savas bildes no bilžu arhīva, pasūtot to nepieciešamajā izmērā.

Fototapete mēdz būt ar papīra vai flizelīna pamatni. Ja pamatne ir flizelīna, tapete ir kvalitatīvāka un mazgājama, tāpēc arī cena ir dārgāka.

Šķidrās tapetes

Šķidrās tapetes ir ekoloģiski tīrs materiāls, tas nepievelk putekļus. Šķidrās tapetes īpaši ieteicamas alerģiskiem cilvēkiem. Šīs tapetes nodrošina arī pietiekami labu skaņas un siltuma izolāciju. Sienas, kas noklātas ar šķidrajām tapetēm, ir siltas. Tās praktiski nebalē, kā arī neizdala telpā nekādus kaitīgus izgarojumus. Šķidrās tapetes tiek uzklātas vienmērīgi, tām nav salaiduma vietas. Ar šķidro tapešu palīdzību var noslēpt dažādas plaisas, nepilnības un citus defektus. Šķidrajām tapetēm nav atgriezumu, līdz ar to nekas nepaliks pāri. Gadījumā, ja šķidrā tapete ir bojāta, to viegli var labot, sajauc sauso maisījumu ar nelielu daudzumu ūdens un iegūto masu uzklāj bojātajā vietā. Šķidrās tapetes ir viegli kopjamas - tās var izsūkt ar putekļu sūcēju, kā arī tīrīt ar sausu lupatiņu.

Izvēlieties tapetes no “Mājai un Dārzam” sortimenta vai konsultējaties ar veikala konsultantu par papildus tapešu variantiem, izvēloties tās no kataloga.


.................................................................................................................................................................................................................................................