logo


. reply

News News

Griestu lampas Jūsu mājoklim17.01.2020

Griestu lampas Jūsu mājoklim

Griestu lampas ir apgaismes elements, kam ir liela nozīme ne tikai, lai nodrošinātu gaismu tumšajā dienas laikā, bet tās ir arī lielisks telpas dizaina elements. Griestu lampas tiek izmantotas praktiski visur- viesistabā, guļamistabā, virtuvē un citās telpās. Mūsdienās ir plašas iespējas izvēlēties vispiemērotāko griestu lampu konkrētajai telpai, radot tajā vienotu interjeru un atbilstošu atmosfēru.

                               

Griestu lampas kā telpas interjera papildinājums

Vēlaties mainīt telpas interjeru? Reizēm nevajag lielus ieguldījumus, lai mainītu telpas izskatu. Izvēlieties griestu lampu ar interesantu dizainu un iegūstiet pavisam citu telpas izskatu. Pareizi izvēlēta griestu lampa telpu var padarīt plašāku, mājīgāku, mūsdienīgāku vai tieši pretēji - padarīt interjeru haotisku un bezgaumīgu. Griestu lampas var iegādāties gan neskaitāmos interneta veikalos, gan veikalu tīklā "Mājai un Dārzam" visā Latvijā. Visdažādākā izmēra un dizaina lampas gan Jūsu viesistabai un bērnu istabai, gan virtuvei un citām mājokļa telpām. "Mājai un Dārzam" veikalos varēsiet sastapt veikala konsultantu un jaunajai lampai piemeklēt atbilstošas spuldzes, lai, jau pēc pirkuma veikšanas, to veiksmīgi uzstādītu.

Kā izvēlēties griestu lampu?

Svarīgs aspekts ir telpas griestu augstums un telpas lielums. Ja griestu augstums ir diezgan zems, tad labāk izvēlēties nelielas griestu lampas, kas atrodas tuvāk griestiem. Garas griestu lampas radīs saspiestas telpas iespaidu un tās var vienkārši traucēt brīvi pārvietoties pa telpu. Savukārt, ja telpa ir ar augstiem griestiem, tad jāizvēlas lielākas un pat masīvākas griestu lampas, lai telpā lampa nepazustu. Ja tradicionāli ir pierasts, ka griestu lampas tiek novietotas telpas centrā, lai izgaismotu visu telpu, tad mūsdienās uzskati ir mainījušies. Griestu lampas tiek novietotas virs zonas, kuru vēlas akcentēt vai vairāk izgaismot. Par piemēru var minēt viesistabu, kas apvienota ar virtuvi. Šeit var izvēlēties dažāda veida griestu lampas dažādās telpas zonās - virs ēdamgalda, virs darba zonas virtuvē, viesistabās virs dīvāna. Protams, lampu var novietot arī citur, tomēr jāatceras, ka griestu lampa ir apgaismes elements, kam ir būtiska loma. Virtuvē darba zonā, kur tiek gatavots ēdiens ir nepieciešams apgaismojums, tādēļ novietot griestu lampu tālu no šīs vietas nebūtu prātīgi.

                            

Dažāda stila lampas Jūsu interjeram

Kad ir izlemts kāda veida, lieluma lampaJums nepieciešamas un kur vēlaties to novietot, ir laiks izvēlēties piemērotāko lampas dizainu. Noteiktam telpas interjeram piestāvēs noteikta stila un veida lampas. Mūsdienās var izšķirt dažādus lampu stilus, bez tradicionāliem lampu veidiem var izšķirt arī stilus, kas pēdējos gadus kļuvuši īpaši populāri.

Minimālisma stila griestu lampas. Ja telpā ir ieturēts minimālisma stils, tad tajā ir izvēlētas vienkāršas formas interjera priekšmeti, tad lampai arī vajadzētu būt vienkāršai un neuzkrītošais. Tomēr šajā gadījumā griestu lampa var būt arī lielisks telpas akcents, kas piešķirs telpai pavisam citu atmosfēru. Izvēloties spilgtu un pamanāma dizaina lampu, tā kļūs par telpas galveno akcenta punktu.

Skandināvu stila griestu lampas. Šī veida lampas ir līdzīgas minimālisma stila lampām, tomēr to izgatavošanā bieži vien tiek izmantoti koka, papīra, auduma vai metāla elementi. Regulāras ģeometriskas formas, gaišas, dabiskas krāsas ir raksturīgi skandināvu stilam.

Industriālā stila griestu lampas izceļas ar asām, ģeometriskām formām. Lampas visbiežāk ir izgatavotas no metāla un stikla. Lampas šķiet piemērotas rūpnīcām vai ražošanas ēkām, tomēr tās ir kļuvušas populāras arī mājsaimniecību un kafejnīcu interjeros.

Protams, ir vēl citi lampu veidi un stili, tomēr galvenais ir izvēlēties vispiemērotāko lampu savam mājoklim un konkrētajai telpai.
.................................................................................................................................................................................................................................................